Product Details
Keeping Food Fresh in an EZ Way
Save space and be environmentally friendly with this white lid for rectangular 3 gallon EZ Stor® plastic containers made of high melting point, nonvolatile polypropylene that doesn't react to liquids, acids, or bases and includes a handle for easy carrying.
- Reusable and stackable storage container lids
- Pairs with SKU REZ5003
More Information
| Capacity | 3 Gallon |
|---|---|
| Color | Clear |
| Type | Rectangular |
| Case Qty | 72 |
| Case Wt | 28.8 lbs |
| Length | 12" |
| Width | 10" |
| Height | 11" |

