48" x 20" Fiber Lamp Drum for 4' Fluorescent Lamps


SKU#: FD-27020
$37.30
/each
Quantity Breaks:
| 1+ | 6+ | 16+ |
|---|---|---|
|
$37.30
each
|
$35.50
each
|
$33.75
each
|
Product Details
Dispose of Fluorescent Lamp Bulbs Properly with Fiber Drums
These 4' tall fluorescent lamp Drums are the best way to dispose of your leftover, burnt out bulbs.
- 48" x 20" dimensions are ideal for mid-size to large fluorescent bulbs
- Slip-on cover is easy to apply and remove
- Ships from Rochester, NY
More Information
| Capacity | 65 Gallon |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Fiber |
| Type | Open Head |
| Item Weight (lbs) | 20 lbs |
| Inner Diameter | 16" |
| Inner Height | 76" |
| Outer Height | 78" |