2 Gallon Clear Square Pail


Quantity Breaks:
| 1+ | 450+ | 900+ |
|---|---|---|
|
$5.90
each
|
$5.30
each
|
$5.15
each
|
Product Details
Transparent 2 Gallon Pails that Offer Clear Advantages
These clear, 2 gallon pails are the perfect containers for food and ingredient storage. With their transparent sidewalls, these food storage buckets make it easy to identify their contents at a quick glance, even in the walk-in cooler. Their square shape allows them to fit snugly together, maximizing the space on your shelves, in your refrigerator, and on your countertops.
- Polypropylene plastic pails are FDA compliant, safe for storing acidic, basic, solid, or liquid food materials
- Made and manufactured in the USA
- Lid sold separately (MML8002-SK)
More Information
| Capacity | 2 Gallon |
|---|---|
| Color | Clear |
| Lid | Not Included |
| Type | Open Head |
| Item Weight (lbs) | 0.80 lbs |
| Length | 7.9" |
| Width | 9.4" |
| Height | 11" |