Poly Spill Pad 24 Inch x 24 Inch x 2 Inch


Product Details
Lightweight and portable poly spill pad helps control leaks and messy spills. Chemical resistant; sturdy, 22 oz. vinyl, this 24 inch x 24 inch x 2 inch poly spill pad provides protection while an inner polyethylene berm contains incidental spills, perfect for pails, cans, batteries. Removable polyethylene grate allows easy access to the sump.
- Sump Capacity: 2 gallon
- Lightweight and portable
- 24" L x 24" W x 2" H
More Information
| Brand | Enpac |
|---|---|
| Capacity | 2 Gallon |
| Color | Black, Yellow |
| Length | 24" |
| Width | 24" |
| Height | 2" |
| Item Weight (lbs) | 11 lbs |
| Standards | EPA Compliant, SPCC Compliant, NPDES Compliant |