24-410 Black PP Fine Mist Trigger Sprayer - 6-1/8" Dip Tube

Quantity Breaks:
| 1+ | 1000+ | 2000+ |
|---|---|---|
|
$0.77
each
|
$0.71
each
|
$0.66
each
|
Product Details
Mist Mini Trigger Sprayers are very versatile for many different uses.
and industries such as cleaning chemicals, pet care, personal care and more. These sprayers come with a smooth skirt for a clean aesthetic look to your packaging. The shipping clip ensures your product remains safe during transit. Unlock the shipping clip and pull the trigger type handle to release .21 ml of a fine mist spray.
- 24-410 neck finish is compatible with a variety of containers
- Polypropylene material is durable and light-weight
- Applications such as cleaning chemicals, pet care, personal care and more
More Information
| Case Quantity | 1000 |
|---|---|
| Pallet Quantity | 25000 |
| Material | Polypropylene |
| Neck Size | 24-410 |
| Tube Length | 6 1/8" |
| Output | .12-.14 ml |
| Item Weight (lbs) | 0.03 lbs |
| Color | Black |