1 Gallon Lined Paint Can - No Ears, 34/Pack, Lids Included


Product Details
Efficient Storage with Tall Metal Paint Cans
Tall paint cans have a more narrow but taller profile, giving you the advantage of a larger container, with the ability to store more cans horizontally.
- Tall metal paint can - No ears or bail handles
- Lined paint can - Can and lid both epoxy lined
- 34 metal cans per pack
- Lids included
More Information
| Capacity | 1 Gallon |
|---|---|
| Material | Metal |
| Liner | Lined |
| Closure | Plug |
| Lid | Included |
| Length | 20" |
| Width | 26.8" |
| Height | 23.1" |
| Case Qty | 34 |